Norsk Buhund Ringens Poängjakt

Övrig aktivering 2022

1. Honningrosas Jösta Hjerteknuser
33 p
Ägare: Ritva Lindström
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
2. Kimura's Jarle
31 p
Ägare: Lisa Kammerfelt
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Inofficiell utställning med protokoll
3 p
2. Vildhöjdens Aggera
31 p
Ägare: Stefan Nilsson
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Ögonlysning
7 p
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
4. Bukullarnas Es Traska Lovisa
22 p
Ägare: Marie Regnér
MH / BPH
10 p
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
5. Telebamsen Daks
21 p
Ägare: Hilde Hegge
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Höftledsröntgen (HD)
7 p
Ögonlysning
7 p
6. Honningrosas Selma Hjerteknuser
19 p
Ägare: Ulla Riise
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
7. Gungner's Alfrida
17 p
Ägare: Eva Bryntse
MH / BPH
10 p
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
8. Bukullarnas Es Åsa Kämpe
15 p
Ägare: Marie Regnér
MH / BPH
10 p
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
8. Gnipagrottans Älskliga Ädla
15 p
Ägare: Jessica Eriksson
MH / BPH
10 p
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
8. Lissrakkans Atle
15 p
Ägare: Sabine Bernhardtz
MH / BPH
10 p
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
11. A-Dyre Telebamse
14 p
Ägare: Åse Romtveit
Höftledsröntgen (HD)
7 p
Ögonlysning
7 p
12. Bernegårdens Ulvar
10 p
Ägare: Caroline Almthén
MH / BPH
10 p
12. Bukullarnas CS Biscayne
10 p
Ägare: Diana Johnsson
MH / BPH
10 p
12. Burosch Dunder
10 p
Ägare: Maria Djurskog
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
12. Gnipagrottans Ivriga Iris
10 p
Ägare: Elisabeth Hagsäter
MH / BPH
10 p
12. Gungner's Ask
10 p
Ägare: Emma Lindgren
MH / BPH
10 p
12. Gungner's Atle
10 p
Ägare: Gunnel Boberg
MH / BPH
10 p
12. Tomtelundens Grom Sötpotet
10 p
Ägare: Ingela Skantze
MH / BPH
10 p
12. Viggo
10 p
MH / BPH
10 p
20. Bukullarnas Sa Sote
7 p
Ägare: Hilde Hegge
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
20. Loke-Minova
7 p
Ägare: Inger Stöth
Deltagande i kurs om minst 5 ggr
7 p
20. Orrekojans Aifur
7 p
Ägare: Jörel Saeland
Ögonlysning
7 p
23. Bellatrix
5 p
Ägare: Karina Tomtlund
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Edda
5 p
Ägare: Lena Björklund
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Gnipagrottans Busige Curt
5 p
Ägare: Maria Premmert
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Gnipagrottans Illmariga Inga
5 p
Ägare: Gösta Öhman
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Gnipagrottans Ängös Ärnst
5 p
Ägare: Cecilia Jansson
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Gungner's Urd
5 p
Ägare: Marie Regnér
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Gungner's Ymer
5 p
Ägare: Gunilla Thorsell Lönn
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Lennutädin Valkokultainen
5 p
Ägare: Stephanie Hagsäter
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Lissrakkans Fenja
5 p
Ägare: Rasmus Précenth
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Nordspetsens Olivia
5 p
Ägare: Lena Björklund
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Sixten
5 p
Ägare: Rolf Lind
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Tomtelundens Björna
5 p
Ägare: Karina Tomtlund
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Tomtelundens Herta Igordotter
5 p
Ägare: Eva Nordin
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Tomtelundens Jazzy Igorson
5 p
Ägare: Kristin af Malmborg
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Tomtelundens Osmo
5 p
Ägare: Tony Eliasson
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Tomtelundens Ottar Sötpotet
5 p
Ägare: Miriam Taekema
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Tomtelundens Saga Igordotter
5 p
Ägare: Marita Andersson
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p
23. Vaalebjönn’s Tb Tara
5 p
Ägare: Marie Regnér
Helgkurs, läger 1-2 dagar
5 p